Marketing internetowy — fascynujący, ale mylący termin dla innych

Marketing internetowy jest czasem fascynującym terminem dla niektórych, ale mylącym dla innych. Weź samo słowo internet, a możesz wyobrazić sobie wiele rzeczy w swoim umyśle. Marketing może jednak odnosić się do sprzedaży. Jeśli połączysz oba słowa, marketing internetowy może oznaczać sprzedaż czegoś przez Internet. Jeśli takie było twoje pierwsze wrażenie, to w jakiś sposób miałeś rację. Ale przeanalizujmy to dalej.

visit https://praktycznieistylowo.pl/

Chociaż można powiedzieć, że konwencjonalny marketing istniał już tysiące lat temu, internet dopiero się zaczął w latach pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych, kiedy powstały komputery typu mainframe, komputery i przełączanie pakietów. Przenieśmy się jednak szybko do połowy lat 90., kiedy korzystanie z internetu zaczęło stawać się narzędziem handlu. E-maile, dwukierunkowe wideokonferencje, Voice over IP i Internet zaczęły wywierać wpływ na kulturę i działalność komercyjną.

Można by pomyśleć, że jest już za późno na rozpoczęcie internetowej kampanii marketingowej, jakieś 16 lat po tym, jak Internet stał się popularny. Ale spójrzmy na 5 wielkich nazwisk w branży. Yahoo i eBay, które powstały odpowiednio w 1994 i 1995 roku, były wówczas największymi firmami. Wydawali się niezwyciężeni. Miliony ludzi pomyśli nawet, że przechytrzenie tych wielkich firm zajmie trochę czasu.

Kto by wtedy pomyślał, że Google, YouTube i Facebook pojawią się 10 lat później? Faceci stojący za tymi firmami musieli być nastolatkami wtedy, gdy internet eksplodował. Patrząc na dzisiejszy ranking Alexa, w pierwszej piątce znalazłyby się Google, Facebook, YouTube, Yahoo i Live (w chwili pisania tego tekstu eBay zajmowałby 21. miejsce). Jak myślisz, jakie inne wielkie nazwisko pojawi się za 2 lub 3 lata? Czy dzisiejsi giganci utrzymaliby swoje pozycje?

Tak, to największe nazwiska, ale czy to może powstrzymać cię od uprawiania marketingu internetowego dzisiaj? Spójrz na swoje otoczenie. Czy widzisz aktywne MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa), takie jak resto bary, ośrodki wypoczynkowe, spa, salony itp., ale nie są one widoczne w Internecie? Czy kiedykolwiek pomyślałeś, że mogliby objąć niektórych potencjalnych klientów, gdyby stworzyli strony internetowe dla swoich produktów lub usług? Krótko mówiąc, jeśli zajmują się marketingiem internetowym, mogą być bardziej opłacalne. W dzisiejszych czasach marketing powinien być prowadzony zarówno offline, jak i online. Tak więc, jeśli jesteś właścicielem MŚP, możesz zacząć tworzyć strony internetowe i zapełniać je powiązanymi treściami. Nie martw się, Twoi klienci przyjdą, jeśli wykonasz je we właściwy sposób.

Jeśli myślałeś o postawieniu go dzisiaj, niekoniecznie wydając tysiące dolarów jako nakład kapitałowy, możesz spróbować zainwestować w marketing internetowy, sprzedając produkty cyfrowe. Podobnie jak w przypadku biznesu offline, nigdy nie jest za późno, ale może wymagać czasu, dyscypliny i odrobiny pieniędzy jako inwestycji.

Spróbuj zacząć od poznania swojej pasji. Co naprawdę kochasz robić? Czy lubisz gotować? Czy można tworzyć własne przepisy? Czy szkolisz psy? Jeśli tak, możesz tworzyć ebooki lub DVD i sprzedawać je! W dzisiejszych czasach nie trzeba mieć wydawcy, aby inni mogli zobaczyć Twoje dzieła. Potraktuj tę pasję jako swoją niszę. A ponieważ już znalazłeś się w dochodowej niszy, stwórz stronę internetową. Możesz mieć blog lub jednostronicową witrynę, aby sprzedawać swoje produkty online. Następnie sprzedaj to. W świecie marketingu internetowego nazywa się to generowaniem ruchu w witrynie.

Zacznij od właściwego nastawienia. Potraktuj marketing internetowy jako jedno z narzędzi do przekazywania swojej wiadomości światu, ale zachowaj tę pozytywną perspektywę. Jeśli wierzysz w swoje umiejętności lub pasję, jeśli chcesz dalej kształcić się w zakresie warunków i procesów internetowych, marketing internetowy może Cię więcej niż zadowolić.

Jojo stworzył Web Business Tutorials, aby odpowiedzieć na obawy nowicjuszy w marketingu internetowym. Krótkie filmy zawierają te podstawowe rzeczy – jak stworzyć stronę internetową, jak zbudować biznes internetowy, jak promować swój biznes internetowy itp.

Filmy są przeznaczone specjalnie dla tych początkujących, którzy nie wiedzą, jak i od czego zacząć tworzenie biznesu internetowego. Co tydzień dodawanych jest coraz więcej filmów i są one całkowicie ZA DARMO. To czysta treść, która sprawi, że będziesz zajęty przez wiele dni.